Forum QGIS

Pełna wersja: Różne symbole na tej samej warstwie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. To mój pierwszy wpis dlatego proszę o wyrozumiałość. Szukałem w podobnych wątkach ale niestety nie znalazłem tego o co mi chodzi. Ad rem - Chciałbym w warstwie wektorowej na której mam zapisane punkty dodać symbole, ale nie takie same dla wszystkich punktów lecz dla niektórych inne, np. część symboli ma być krzyżykiem a część trójkątem. Bardzo proszę o pomoc, wiem, że dla niektórych specjalistów jest to oczywiste, ale nie od razu Rzym zbudowanoSmile

Wersja QGIS - 1.8

Znalazłem odpowiedź na swoje pytanieSmile więc napiszę, bo może ktoś początkujący skorzysta.
Po podświetleniu warstwy którą chcemy edytować, wybieramy właściwości-styl-a następnie wybieramy zakładkę wartość unikalna. Następnie wybieramy kolumnę (atrybuty) którą chcemy edytować i po dwukrotnym kliknięciu na dany obiekt możemy nadać indywidualny symbolWink
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Brawo za ten wpis!
Bardzo pozytywne podejście do problemu. W przyszłości na pewno możesz liczyć na szybszą pomoc.