29-03-2010, 23:46
Witam!!!
Jestem nowym użytkownikiem QGis i potrzebuję Waszej pomocy. Mam problem z zamianą, transformacją czy jakkolwiek tego nie nazwać współrzędnych geograficznych z zapisu stopnie, minuty sekundy na układ xy który byłby zrozumiany przez QGisa. Wytłumaczę dokładnie o co chodzi. Piszę pracę magisterską o pewnej roślinie która występuje w Szklarskiej Porębie i potrzebuje nanieść na ortofotomapę z geoportalu dokładne koordynaty centrów poszczególnych siedlisk np. zarośla. Chciałbym żeby wyglądało to mniej więcej tak: każdy typ siedliska był oznaczony konkretnym kolorem kropki a wielkość kropki odpowiadała zasobą np 0-5 m2 było mniejsze od 5-10m2. Z tym myślę że sobie bym jakoś poradził. Największy problem to przeniesienie posiadanych danych o współrzędnych geograficznych do QGis który obsługuje system xy. Proszę o jakieś rady lub pomoc w rozwiązaniu problemu.
Z góry dzięki.
Jestem nowym użytkownikiem QGis i potrzebuję Waszej pomocy. Mam problem z zamianą, transformacją czy jakkolwiek tego nie nazwać współrzędnych geograficznych z zapisu stopnie, minuty sekundy na układ xy który byłby zrozumiany przez QGisa. Wytłumaczę dokładnie o co chodzi. Piszę pracę magisterską o pewnej roślinie która występuje w Szklarskiej Porębie i potrzebuje nanieść na ortofotomapę z geoportalu dokładne koordynaty centrów poszczególnych siedlisk np. zarośla. Chciałbym żeby wyglądało to mniej więcej tak: każdy typ siedliska był oznaczony konkretnym kolorem kropki a wielkość kropki odpowiadała zasobą np 0-5 m2 było mniejsze od 5-10m2. Z tym myślę że sobie bym jakoś poradził. Największy problem to przeniesienie posiadanych danych o współrzędnych geograficznych do QGis który obsługuje system xy. Proszę o jakieś rady lub pomoc w rozwiązaniu problemu.
Z góry dzięki.