02-11-2009, 11:13
Stron: 1 2
11-11-2009, 18:58
No to mam następne pytanie: czy w geoportalu dostępne są mapy w układzie '42 w skali 1:10tys? Warstwa wms mi się wyświetla w menadżerze warstw, ale sama mapa mi się nie wyświetla (a inne mapy z geoportalu i owszem).
Pozdrawiam
Pozdrawiam
11-11-2009, 23:23
Są dostępne, ale obejmują jedynie nieliczne obszary Polski - powinny być okolice Katowic, Łodzi, Konina, Płocka, Głogowa i Legnicy.
Istnieje też taka możliwość, że jest to chwilowy problem z WMS Geoportalu... (jak rozumiem wyświetla się jedynie samo logo?)
Pokrycie mapami topo możesz też sprawdzić na stronie http://www.codgik.gov.pl/
Istnieje też taka możliwość, że jest to chwilowy problem z WMS Geoportalu... (jak rozumiem wyświetla się jedynie samo logo?)
Pokrycie mapami topo możesz też sprawdzić na stronie http://www.codgik.gov.pl/
12-11-2009, 09:26
(11-11-2009, 23:23)m_k napisał(a): [ -> ]jak rozumiem wyświetla się jedynie samo logo?
Tak, ale tylko przy '42. Przy '92 lub '65 mapy się wyświetlają. Sprawdziłem w codgik, faktycznie, nie ma pokrycia dla obszaru który sprawdzałem. Trochę mnie to zdziwiło, bo kilka dni wcześniej miałem w ręku mapy drukowane dokładnie tego rejonu, i był to układ '42, 10k.
Edit: Już wiem, w czym rzecz - na stronie codgik publikowane jest pokrycie 10tek w wersji cywilnej, ja miałem w ręku wersję wojskową.
Stron: 1 2