Forum QGIS

Pełna wersja: Zabawa rastrami
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Czy jest narzędzie, które potnie mi duży raster na mniejsze i każdemu dopisze georeferencje? Marzeniem byłoby gdyby to cięcie odbywało się wg warstwy poligonowej, ale od biedy wystarczy wg zadanej siatki lub wymiarów wynikowego rastra.

A może ktoś jeszcze kojarzy program, który pozwoli mi przerobić PDFa, na plik wektorowy, ale z rozbiciem na warstwy. Problem tylko jest taki, że PDF nie zawiera warstw jako takich, a jedynie wyświetla się po kolei podkład, warstwy liniowego, poligonowe, punktowe. Czy jest szansa to jakoś wyłuskać?
(15-03-2013, 12:20)urzednik napisał(a): [ -> ]Witam,

Czy jest narzędzie, które potnie mi duży raster na mniejsze i każdemu dopisze georeferencje? Marzeniem byłoby gdyby to cięcie odbywało się wg warstwy poligonowej, ale od biedy wystarczy wg zadanej siatki lub wymiarów wynikowego rastra.

Znam tylko wtyczkę QTiles
Cięcia na skalibrowane fragmenty używa się w programach do obsługi map rastrowych dla odbiorników gps. Nie podam z głowy przykładu, ale myślę że znajdziesz.
Jeśli uda się przez QGis, napisz proszę jak- niedługo sam stanę przed tym tematem.