17-03-2013, 17:26
Dane:
dane wysokościowe zakupione w CODGiK w formacie .asc
Qgis (1.8) je odczytuje bez problemu
Problem:
pojawia się gdy chce połączyć rastry tak aby tworzyły jeden.
W tym celu przekonwertowałem z formatu .asc na .tiff przy pomocy Raster>konwersja>konwertuj raster. Uzyskałem warsty w .tiff.
Używając narzędzia "złącz rasty" tworze jedną warstwę ale ta TRACI DANE WIZUALNE- dane x,y,z są poprawne jednak całość wyświetla się w barwie czerwonej (pseudokolor) lub szarej (odcień szarości)
wcześniej łączyłem tify ESRTMu i narzędzie dla nich działa poprawnie.
W innym programie GISowym (komercyjnym) udało mi się powyższe zadanie, jednak docelowo chce z niego zrezygnować i wszystkie działania prowadzić pod Qgisem
dane wysokościowe zakupione w CODGiK w formacie .asc
Qgis (1.8) je odczytuje bez problemu
Problem:
pojawia się gdy chce połączyć rastry tak aby tworzyły jeden.
W tym celu przekonwertowałem z formatu .asc na .tiff przy pomocy Raster>konwersja>konwertuj raster. Uzyskałem warsty w .tiff.
Używając narzędzia "złącz rasty" tworze jedną warstwę ale ta TRACI DANE WIZUALNE- dane x,y,z są poprawne jednak całość wyświetla się w barwie czerwonej (pseudokolor) lub szarej (odcień szarości)
wcześniej łączyłem tify ESRTMu i narzędzie dla nich działa poprawnie.
W innym programie GISowym (komercyjnym) udało mi się powyższe zadanie, jednak docelowo chce z niego zrezygnować i wszystkie działania prowadzić pod Qgisem