05-05-2013, 19:32
Witam.
Zazwyczaj pracuję w środowisku CAD i tu raczej nie mam problemu - jest określony układ geodezyjny i w jego obrębie działam. Znając układ nie ma także problemu z jego przeniesieniem do środowiska GIS.
Obecny projekt jednak jest prowadzony na umownej, lokalnej siatce nie dowiązanej do układu geodezyjnego. W CADzie wykonałem więc siatkę o zadanym module 10m i w nim pracuję. Gdy jednak chciałem przenieść go do środowiska GIS pojawił się problem - program nie znając układu w jakim jest szkic, nie jest w stanie go odwzorować. Objawia się to tym, że z siatki o boku 10m powstała siatka o boku około 11km :/
Pytanie czy jest jakaś opcja, by QGis zaimportował plik dxf z projektem na luźnej siatce, tak by jego lokalizacja i skala zostały zachowane? To znaczy by początek mojej siatki znajdował się nadal w punkcie 0,0, a jej moduły miały po 10m?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Zazwyczaj pracuję w środowisku CAD i tu raczej nie mam problemu - jest określony układ geodezyjny i w jego obrębie działam. Znając układ nie ma także problemu z jego przeniesieniem do środowiska GIS.
Obecny projekt jednak jest prowadzony na umownej, lokalnej siatce nie dowiązanej do układu geodezyjnego. W CADzie wykonałem więc siatkę o zadanym module 10m i w nim pracuję. Gdy jednak chciałem przenieść go do środowiska GIS pojawił się problem - program nie znając układu w jakim jest szkic, nie jest w stanie go odwzorować. Objawia się to tym, że z siatki o boku 10m powstała siatka o boku około 11km :/
Pytanie czy jest jakaś opcja, by QGis zaimportował plik dxf z projektem na luźnej siatce, tak by jego lokalizacja i skala zostały zachowane? To znaczy by początek mojej siatki znajdował się nadal w punkcie 0,0, a jej moduły miały po 10m?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.