29-08-2013, 08:27
Witam.
Mam parę rastrów przekonwertowanych z układu 1965 do 2000 z zastosowaniem korekt lokalnych. Po konwersji stworzyłem GDALem piramidy dla nowych plików aczkolwiek nie są one widoczne w QGISie (1.8). Przy próbie stworzenia piramidy we właściwościach rastra występuje komunikat: "Budowa piramid nie jest wspierana dla tego typu rastra." Podejrzewam, że problemem są georeferencje, a dokładniej skręcenie rastra. Plik tfw/wld wygląda jak poniżej:
0.18184853
0.00232875
0.00232886
-0.18184844
6485503.791054522600
5620149.016719542400
Podejrzenia moje padają na 2 i 3 wiersz. Gdy w miejsce tych wartości damy 0 wszystko wraca do normy. Ale tracimy wtedy owe skręcenie.
Chciałbym spytać czy jest możliwość aby QGIS widział piramidy.
Moim tropem jest przekonwertowanie rastra tak aby to bitmapa była skręcona bez korzystania z georeferencji ale może są inne sposoby?
Pozdrawiam!
Mam parę rastrów przekonwertowanych z układu 1965 do 2000 z zastosowaniem korekt lokalnych. Po konwersji stworzyłem GDALem piramidy dla nowych plików aczkolwiek nie są one widoczne w QGISie (1.8). Przy próbie stworzenia piramidy we właściwościach rastra występuje komunikat: "Budowa piramid nie jest wspierana dla tego typu rastra." Podejrzewam, że problemem są georeferencje, a dokładniej skręcenie rastra. Plik tfw/wld wygląda jak poniżej:
0.18184853
0.00232875
0.00232886
-0.18184844
6485503.791054522600
5620149.016719542400
Podejrzenia moje padają na 2 i 3 wiersz. Gdy w miejsce tych wartości damy 0 wszystko wraca do normy. Ale tracimy wtedy owe skręcenie.
Chciałbym spytać czy jest możliwość aby QGIS widział piramidy.
Moim tropem jest przekonwertowanie rastra tak aby to bitmapa była skręcona bez korzystania z georeferencji ale może są inne sposoby?
Pozdrawiam!