problemy z prawidłowym wyświetleniem warstw wms - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: problemy z prawidłowym wyświetleniem warstw wms (/thread-1066.html) |
problemy z prawidłowym wyświetleniem warstw wms - bazbaz - 12-05-2014 Witam Przy próbie podpięcia warstw wms nastąpiły jakieś dziwne zdarzenia. Warstwy wyświetlają się jakby w obszarze kwadratu. Jedne tak jakby "odpychają" inne. Także dotyczy to przesuwania pomiarów gps-em. Nie wiem co się wydarzyło, ale wszystkie warstwy mają takie samo odwzorowanie: 2180. Najpierw pracowałem na qgis 2.3 i wówczas początkowo nie chciała się powiększać warstwa ortofoto, później zaczęły się takie roszady. Odinstalowałem tego qgis-a i zainstalowałem 2.2. Ale nic to nie dało. Punkty granatowe to przykładowy pomiar. Inne shp warstwy też tak się zachowują. Najbardziej poprawna lokalizacja tych punktów jest na obrazku 6. Ale i tu warstwa lasy jest przycięta na samej górze i dole, a z boku pojawia się linia boczna. Proszę o jakieś podpowiedzi o co tu chodzi. pozdrawiam |