OSM w EPSG 2180 - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: OSM w EPSG 2180 (/thread-1118.html) |
OSM w EPSG 2180 - stratocumulus - 08-10-2014 Witam, Mam pytanie dotyczące reprojekcji w locie. Wątek był już co prawda poruszany, ale chyba nie pod tym kątem. Po wczytaniu warstwy wektorowej w EPSG 2180, a następnie OSM, które poddawane jest reprojekcji w locie, do EPSG 2180, przebieg i lokalizacja odpowiednich elementów środowiska geograficznego na obu warstwach rozjeżdża się. Wpasowanie zachodzi tylko, jeśli przyjętym układem jest EPSG 3857, a więc źródłowy dla OSM, tylko że wtedy wyniki pomiarów odległości i powierzchni są fałszywe. Jest na to jakiś sposób, tj. przyjęcie EPSG 2180, ale bez "rozjechania się wektora i rastra? Pozdrawiam, Wojtek RE: OSM w EPSG 2180 - martel - 09-10-2014 Generalnie nie tylko dane OSM tak mają, wszystkie dane wczytywane przez wtyczkę Open Layers lepiej trzymać w reprojekcji w locie ustawionej na 3857, bo w innym przypadku będą się rozjeżdżać z danymi w innym odwzorowaniu. A co do pomiarów odległości czy powierzchni, to we właściwościach projektu przy reprojekcji w locie można ustawić elipsoidę do pomiaru odległości. Wybierz GRS80 albo elipsoidę Krassowskiego i powinno być ok. RE: OSM w EPSG 2180 - wkra - 09-10-2014 OK, dzięki za informację...spróbuję ze zmianą elipsoidy |