Transformacja - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Transformacja (/thread-1122.html) |
Transformacja - GeoArt - 20-10-2014 Witam koleżeństwo, Mam dziwny problem. Dotyczy on transformacji. Niby rzecz banalna ale. Dostałem dane z ewidencji miejscowości ulic i adresów. Są one jak mniemam w układzie 1992. Dane obejmują kilka warstw i znajdują się w pliku *.gml. Są tam dane punktowe (punkty adresowe), poligonowe (jednostka ewidencyjna), tabela z atrybutami jednostki jako odrębny byt oraz warstwa liniowa z ulicami. Przy odczytywaniu pliku *.glm zaimportowałem wszystkie warstwy i zapisywałem je do *.shp wskazując układ WSP na EPSG:2176. Wszystkie warstwy za wyjątkiem liniowej znalazły się w odpowiednim miejscu a tej za Chiny ludowe nie mogę przetransformować –pomocy bo to dla mnie bardzo ważny temat. Próbowałem chyba wszystkiego łącznie z zapisaniem najpierw do WGS – tam nie ma ukł a potem do 2176 – bez efektu – dane dalej są w układzie 92. RE: Transformacja - randyX - 20-10-2014 Witam, jeśli chodzi o te drogi- na pewno dane są poprawne i problem jest jedynie z położeniem? Zazwyczaj jak dostawałem dane liniowe w *.gml konieczne było zastosowanie wtyczki do zamiany X z Y. Może też spróbuj na oryginalnych danych, a dopiero potem zapis do innego układu? RE: Transformacja - GeoArt - 20-10-2014 (20-10-2014, 13:39)randyX napisał(a): Witam, Tak dane są ok ponieważ w jednym pliku *.gml było tych kilka warstw a ja mam problem tylko z jedną |