Problem z wspólrzednymi, pliki CSV - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: GIS dla początkujących (http://forum.quantum-gis.pl/forum-16.html) +--- Wątek: Problem z wspólrzednymi, pliki CSV (/thread-1185.html) |
Problem z wspólrzednymi, pliki CSV - achtung - 02-03-2015 Witam, mam nastepujący problem. Posiadam w excelu bazę danych, której jednym z elementów sa współrzędne z róznych GPS'ow. |Potrzebuje je wyeksportować do warstwy wektorowej. Przeliczyłem współrzędne z formatu stopnie, minuty, sekundy na format dziesiętny np. Wczytuje warstwe textową i punkty lądują gdzieś poza terenami Polski- zamianawspółrzędnych xy miejscami też nic nie pomaga. Sprawdzam na geoprtalu miejsce i widze , że format stopnie/minuty... jest ok, a w układzie dziesiętnym wspołrzędne są zupełnie inne niz te wyliczone przez mnie. Sprawdzlaem rózne kalkulatory geograficzne i wszedzie przelicza tak jak ja mam. Bardzo prosze o pomoc. RE: Problem z wspólrzednymi, pliki CSV - Binko - 02-03-2015 Przy wgrywaniu punktów program pyta o układ współrzędnych czy ustawia taki, jaki masz ustawiony w projekcie? Sprawdź czy układy się zgadzają. |