Przeliczenie współrzędnych - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: GIS dla początkujących (http://forum.quantum-gis.pl/forum-16.html) +--- Wątek: Przeliczenie współrzędnych (/thread-1235.html) |
Przeliczenie współrzędnych - seidman - 17-07-2015 Cześć, skorzystałem z wtyczki spreadsheet layers aby dodać warstwę z punktami na podstawie pliku Excela. Dodało mi punkty jednak nie są one rozmieszczone prawidłowo. W Excelu mam punkty w formacje jak tutaj współrzędne geograficzne: http://wspolrzedne.tk/. Ustawiłem układ współrzędnych WGS-84 i jest źle. Sprawdziłem kilka wybranych punktów i po przeliczeniu wg tej strony na układ 1992 byłoby ok. Czy da się to jakoś przeliczyć w QGISie? (mam tych punktów około 10 000) Będę wdzięczny za pomoc, szukałem już różnych rozwiązań, ale niestety bez skutku. Pozdrawiam! RE: Przeliczenie współrzędnych - robert - 27-11-2015 Cześć, Spróbuj zapisać dane z Excela w formacie CSV i wczytać taki plik poprzez "Dodaj warstwę tekstową CSV..". Po wczytaniu, pod prawym klawiszem na wczytanej warstwie masz "Zapisz jako...". Przy zapisie wybierasz układ 1992 i powinno być gotowe. Nie piszesz co to znaczy "jest źle", więc trudno powiedzieć w czym problem. pozdrawiam, |