WMS z Geoportalu a Google Maps - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: GIS dla początkujących (http://forum.quantum-gis.pl/forum-16.html) +--- Wątek: WMS z Geoportalu a Google Maps (/thread-1275.html) |
WMS z Geoportalu a Google Maps - misterrajt - 02-02-2016 Hej, Podczytałem dwa rastry : wms Geoportal ortofotomapa i Google Satelite. No i są duże rozbieżności jeśli chodzi o obraz - porównajcie sobie - nie za bardzo się nakłada. Rozumiem ,że bardziej dokładne współrzędne odnajdę na Geoportalu pomimo , że zdjęcia są starsze ? RE: WMS z Geoportalu a Google Maps - Binko - 02-02-2016 Kwestia układów - ortofoto z Geoportalu jest w 2180, Google Satellite jest w 3857. Żeby wyświetlały się razem, musi być zrobiona reprojekcja w locie. I takie przeliczenia powodują błędy. Zasadniczo dobre dane to te, które zgadzają się swoim układem z układem współrzędnych projektu (wtedy ta druga warstwa jest przeliczana, więc te przeliczenia generują jakieś tam błędy). RE: WMS z Geoportalu a Google Maps - cogito94 - 12-02-2016 Cześć, To mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich I jeśli się mylę to nie krempujcie się mnie poprawić. Moim zdaniem bardziej chodzi o dokładność wpasowanie. Na wykładach z fotogrametrii miałem że błąd średni położenia wynosi 3 pixele. Czyli w Polsce dla ortofotomap dla LPIS (GSD 50cm,25cm) jest to odpowiednio (1,50m oraz 0,75m). I chyba dochodzi też błąd spowodowany tym że zdjęcia satelitarne nie są wyrównywane o fotopunkty. Dla SPOT 6 i 7 błąd geolokalizacji wynosi 35 m. Wydaję mi się nie przeliczenia nie mają większego wpływu ( chyba żadnego bo wtedy transformacje nie miały by racji bytu) ?? Ale nie jestem pewny i fajnie by było gdyby ktoś to skomentował |