Interpolacja - układ odniesienia - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Interpolacja - układ odniesienia (/thread-1285.html) |
Interpolacja - układ odniesienia - megakozak - 17-02-2016 Witam, w dokumentacji narzędzia interpolacji jest tylko enigmatyczna informacja, że może działać nieprawidłowo w niektórych układach odniesienia. Korzystając z układu odniesienia EPSG: 2180 i metody "nieregularnych trójkątów" otrzymuje przy interpolacji niedorzecznie małe wartości parametrów "szerokość i wysokość komórki" (6 miejsc po przecinku) a w wyniku interpolacji raster składa się z jakiś losowych trójkątów łączących krawędzie obszaru interpolacji. Znalazłem na staku informacje, że jest to błędny układ odniesienia i, że wartości "szerokość, wysokość komórki" przy interpolacji powinny mieścić się w zakresie powyżej 1. Pytanie brzmi. Jak prawidłowo przeprowadzić interpolację danych jeżeli warstwę z danymi mam zapisaną w EPSG:2180? |