Zasięg zgodny z godłem mapy WGS84 - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Zasięg zgodny z godłem mapy WGS84 (/thread-1286.html) |
Zasięg zgodny z godłem mapy WGS84 - megakozak - 18-02-2016 Witam, Intryguje mnie, czy istnieje w QGIS możliwość wygenerowania w druku arkusza mapy o zasięgu opartym o podział WGS84, czyli np. podając godło mapy uzyskam arkusz odpowiedniego rozmiaru, w odpowiedniej skali odwzorowujący wskazany obszar... RE: Zasięg zgodny z godłem mapy WGS84 - cogito94 - 20-02-2016 Siemka, A do czego jest ci to potrzebne? RE: Zasięg zgodny z godłem mapy WGS84 - megakozak - 21-02-2016 A mam taki fetysz... W każdym razie jedyne co udało mi się zrobić w temacie to taki workflow: -tworzymy csv ze współrzędnymi wierzchołków interesującego nas arkusza (może być DMS w formacie rozdzielonym spacjami czyli: 51 22 10 ) - importujemy warstwę csv - w druku ustawiamy skalę i rozmiar arkusza - pozycjonujemy "na oko". no i ten ostatni punkt mocno mnie wkurza. Serio, nie ma opcji aby arkusz w druku stworzyć na podstawie zasięgu warstwy w programie, skali i DPI. To wszystkie potrzebne klocki żeby wyliczyć rozmiar arkusza i wypozycjonować zasięg... RE: Zasięg zgodny z godłem mapy WGS84 - Binko - 22-02-2016 A funkcja Atlas? Trzeba by stworzyć z tych punktów poligony. Albo można utworzyć siatkę geograficzną (o odpowiadającym Ci rozmiarze oczka) korzystając z Narzędzi geoprocessingu. Wtedy można jakoś ponadawać godła i w Atlasie ustawić tworzenie po godle. A zasięg oparty na danych (patrz załącznik)? Można bezpośrednio z punktów, ale trzeba by kombinować i rozbijać na kolumny (żeby mieć 4 kolumny dla każdego oczka siatki (minX, minY, maxX, maxY))... Ale to też rozwiązanie. |