Błąd wydruku projektu mapy z wartwą OSM - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Błąd wydruku projektu mapy z wartwą OSM (/thread-1347.html) |
Błąd wydruku projektu mapy z wartwą OSM - adm_safka - 29-06-2016 Witam Używam wersji QGIS 2.14.0 Essen Spotkałem się z ciekawym przypadkiem, którym nie mogę sobie poradzić. Stworzyłem projekt, w którym oprócz własnych warstw wektorowych używam warstw WMS i warstwy OSM, którą wstawiam do projektu za pomocą wtyczki Open Layers plugin. Dla OSM ustawiłem zakres skalowy widoczności warstwy na potrzeby wydruku. Stworzyłem wydruk, w którym wstawiłem 2 okna map. Jedno mniejsze poglądowe (z OSM jako tło mapy) i mapą szczegółową bez OSM (patrz: zrzut ekranowy w map3_PrtSc.jpg). Problem pojawia się, kiedy chcę to wydrukować lub wyeksportować do JPG i PDF z wykorzystaniem dostępnych narzędzi. Rezultat widać w pliku map3.jpg. W małym oknie poglądowym warstwy są przesunięte względem warstwy OSM w kierunku północno-zachodnim. Próbowałem już wszystkiego. Kombinowałem z układami współrzędnych poszczególnych warstw tak, żeby były takie same. Nic to nie dało. Może ktoś umie to wyjaśnić a najlepiej zna sposób jak ten problem wyeliminować. z góry dziękuję RE: Błąd wydruku projektu mapy z wartwą OSM - Binko - 29-06-2016 Open Layers plugin. Spróbuj z wtyczką QuickMapServices. Pamiętam, że z "OLP" były częste problemy, a odkąd przerzuciłem się na "QMS" nic takiego się nie zdarza RE: Błąd wydruku projektu mapy z wartwą OSM - adm_safka - 30-06-2016 (29-06-2016, 10:26)Binko napisał(a): Open Layers plugin. Spróbuj z wtyczką QuickMapServices. Pamiętam, że z "OLP" były częste problemy, a odkąd przerzuciłem się na "QMS" nic takiego się nie zdarza No i DZIAŁA!!! Szybko i bez żadnych problemów w wydruku i eksporcie. Dziękuję!!! |