Różne skale wydruku z map OSM Open Street Map - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Różne skale wydruku z map OSM Open Street Map (/thread-1349.html) |
Różne skale wydruku z map OSM Open Street Map - Loozak - 14-07-2016 Mam problem z wydrukami tła OSM Korzystam z wtyczki QuickMapServices, tworzę warstwę, tworzę nowy wydruk, ustawiam interesujący zakres i eksportuję. Zarówno export do obrazu jak i PDFa tworzy mi plik z inną skalą opisów i ikon np. parkingu Poniżej screen z oknem ustawień wydruku i gotowy plik po eksporcie Czy da się modyfikować zoom warstwy z wtyczką QuickMapServices przy wydruku? Jak sobie z tym poradzić? RE: Różne skale wydruku z map OSM Open Street Map - Binko - 15-07-2016 Hm, kurczę nie wiem. U mnie próbuję, próbuję i drukuje się dobrze. Próbowałem wydruki w układach 3857 i 2180.. Jaką masz wersję wtyczki? Ja mam 0.17.4, jakby co. Jakby co, to może jakby zapisać obraz z tła jako jpg (z plikiem jgw), to można to wgrać jako raster w tło. I wtedy powinna zostać taka skala, jaką się ustawiło... Wiem, że trochę na około Albo użyj wtyczki OpenLayers - u mnie też dobrze działa z wydrukami. RE: Różne skale wydruku z map OSM Open Street Map - Loozak - 18-07-2016 Odpowiem sam sobie: Jak wynika z tematu tego: http://gis.stackexchange.com/questions/92315/how-to-increase-label-size-of-openlayers-plugin-basemap-layers i tego: http://www.3liz.com/blog/rldhont/index.php?post/2012/07/17/OpenStreetMap-Tiles-in-QGIS Należy stworzyć plik tekstowy o nazwie np:openstreetmap_mapnik.xml z treścią: <GDAL_WMS> <Service name="TMS"> <ServerUrl>http://tile.openstreetmap.org/${z}/${x}/${y}.png</ServerUrl> </Service> <DataWindow> <UpperLeftX>-20037508.34</UpperLeftX> <UpperLeftY>20037508.34</UpperLeftY> <LowerRightX>20037508.34</LowerRightX> <LowerRightY>-20037508.34</LowerRightY> <TileLevel>18</TileLevel> <TileCountX>1</TileCountX> <TileCountY>1</TileCountY> <YOrigin>top</YOrigin> </DataWindow> <Projection>EPSG:900913</Projection> <BlockSizeX>256</BlockSizeX> <BlockSizeY>256</BlockSizeY> <BandsCount>3</BandsCount> <Cache /> </GDAL_WMS> Następnie podczytać warstwę rastrową i zaznaczyć ten plik. Zoom mapy OSM regulujemy w pliku wartością <TileLevel>18</TileLevel> (15-07-2016, 21:27)Binko napisał(a): Hm, kurczę nie wiem. U mnie próbuję, próbuję i drukuje się dobrze. Próbowałem wydruki w układach 3857 i 2180.. Jaką masz wersję wtyczki? Ja mam 0.17.4, jakby co. Jeśli ustawisz dużo większy format wydruku np. A0 to jest to lepiej widoczne |