Centroidy poligonów (shp) do gpx - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Centroidy poligonów (shp) do gpx (/thread-1350.html) |
Centroidy poligonów (shp) do gpx - tomekk167 - 25-07-2016 Witam! Do tej pory korzystałem ze starej wersji qgis-a w której miałem fajny plugin o nazwie "postGIS to gps"- konwertował on warstwę (punktów) do gpx z zachowaniem nazwy waypointu do pierwszej kolumny w warstwie gpx. W nowym QGIS niestety nie ma możliwości jej (pluginu) instalacji. Próbowałem innymi sposobami konwertować moje warstwy i niestety bezskutecznie po konwersji mam nie w tym miejscu nazwę punktu w warstwie gpx. Dla czego mam z tym problem? A to dla tego, że tworze mapy (poligony pól) w qgis (shp) a potem konwertuje poligony do formatu IMG (z pomocą MapEdit). By sprawnie dojechać na pola potrzebuje mieć w "ulubionych" waypointy. Do tej pory w "starym" QGIS z wtyczką jak wyżej nie miałem problemu z konwertowaniem wyeksportowanych centroidów poligonów (shp) do gpx. Teraz niestety jest inaczej... Ma ktoś pomysł jak zaradzić moim troskom? Pozdrawiam! RE: Centroidy poligonów (shp) do gpx - Italiano - 26-07-2016 (25-07-2016, 18:30)tomekk167 napisał(a): po konwersji mam nie w tym miejscu nazwę punktu w warstwie gpx Zajrzyj plugin "Table manager" => opcja 'Przesuń wyżej/niżej' |