Znikanie niektórych obiektów w poligonowej warstwie shp przy zbliżaniu - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Znikanie niektórych obiektów w poligonowej warstwie shp przy zbliżaniu (/thread-1359.html) |
Znikanie niektórych obiektów w poligonowej warstwie shp przy zbliżaniu - pawlos - 30-08-2016 Witam! Czy może ktoś wie jaka jest przyczyna tego, że po załadowaniu warstwy poligonowej stworzonej w ArcGIS-ie do QGIS-a, przy zwiększaniu skali (zbliżaniu do warstwy) znikają niektóre obiekty tej warstwy, a tylko niektóre są widoczne? Obiekty te istnieją w tabeli atrybutów, dają się zaznaczyć. Nie mam zaznaczonego wyświetlania w zależności od skali, odznaczyłem we właściwościach warstwy oraz ustawieniach upraszczanie geometrii oraz jakość wyświetlania (pokaż linie jako mniej postrzępione kosztem wydajności wyświetlania). Będę wdzięczny, za wszelkie podpowiedzi i uwagi. RE: Znikanie niektórych obiektów w poligonowej warstwie shp przy zbliżaniu - Italiano - 30-08-2016 Trudno powiedzieć: czy mogłbyś przesłać tutaj (zipowany) zestaw shape'a, by go analizować..? RE: Znikanie niektórych obiektów w poligonowej warstwie shp przy zbliżaniu - Binko - 31-08-2016 Spotkałem się z tym problemem. Nie wiem do końca o co chodzi, ale pomagało zapisanie pliku jako nowy shapefile... Wiem, że problemu to nie rozwiązuje, ale da się pracować Może shp ma gdzieś błędną geometrię? |