WGS 84 - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: WGS 84 (/thread-1393.html) |
WGS 84 - Mazur - 28-10-2016 Mam podane na mapie papierowej współrzędne geograficzne WGS84 : 54 st 10 m 47.5991 sek N oraz 21 st 48 m 45.3756 sek E, Jak utworzyć warstwę shp punktową , która umiejscowi się na "właściwym miejscu" w Qgis-ie w moim układzie: EPSG 2180 ? Niby proste a ... nie wiem. RE: WGS 84 - Italiano - 28-10-2016 Można w kilku sposobach, np.: 1] odpal Google Earth, i wklej 54°10'47.5991"n, 21°48'45.3756"e 2] zapisz jako .KMZ 3] zamknij GE i otwórz Qgis 4] ładuj w/w plik .KMZ 5] zapisz jako EPSG:2180 Na końcu, uzyskujesz to co w załączeniu... [attachment=355] RE: WGS 84 - Mazur - 28-10-2016 Jak zwykle niezawodny Italiano ! Dzięki. A jest sposób żeby to zrobić używając wyłącznie qgis-a ? RE: WGS 84 - Italiano - 28-10-2016 Zgromadź dane do jednego pliku tekstowego .CSV tak jak tutaj: Lat,Long 54 10 47.5991,21 48 45.3756 po czym ładujesz go w Qgis za pomocą "Dodaj warstwę tekstową", zaznaczając opcję "Współrzędne GMS", oraz odpowiedne pola X (long) i Y (lat). RE: WGS 84 - Mazur - 28-10-2016 Dzięki, Trzeba tylko dodać, że zmieniamy we właściwościach nowo powstałej warstwy układ współrzędnych na WGS 84 |