Zapytania Przestrzenne - PROBELM na granicy - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Zapytania Przestrzenne - PROBELM na granicy (/thread-1412.html) |
Zapytania Przestrzenne - PROBELM na granicy - cogito94 - 06-12-2016 Witam, Zainspirował mnie poprzedni post dotyczący działek które przylegają do granicy dz_ew = 1. Pracując w QGIS i PostGIS zauważyłem że jest bardzo duży problem na granicach. Chodzi o to że punkt w granicy nie zawsze jest w "granicy"(albo wewnątrz poligonu lub pozanim). Dodam,że pkt. na pewno były snapowane. Myślę, że dobrze ilustruję ten problem załącznik. Ciekawe jest to, w zasadzie to nie jest, że załamania, czyli to co się nie interpoluje jest poprawne. Poradziłem sobie z tym robiąc buffor z granicy i zawieranie, ale czy wie ktoś jak z tym sobie poradzić w PostGIS, zadowalające byłoby to to aby analizy były przeprowadzane z mniejszą dokładnością. |