georeferencja - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: georeferencja (/thread-1461.html) |
georeferencja - acipak - 28-02-2017 Witam Mam raster, na którym jest kilka punktów (krzyżyków) ze współrzędnymi w układzie 2000/6. Chciałbym wpasować ten raster w układ 1992. Korzystam z georeferencji. Wczytuję raster zaznaczając że jest w układzie 2000/6, wstawiam punkty i przypisuje im współrzędne 2000. Następnie robię przekształcenie do docelowego układu 1992. W wyniku otrzymuję raster ale źle wstawiony, który jest gdzieś we współrzędnych 2000. Co robię nie tak? RE: georeferencja - cogito94 - 01-03-2017 Nie do końca Ciebie zrozumiałem. Czyli posiadasz raster u układzie 2000/6 bez georeferencji? Na podstawie krzyży nadajesz swojemu rastrowi georeferencje w układzie 2000/6. A dopiero później robisz transformację do układu 1992. RE: georeferencja - acipak - 02-03-2017 Mam raster z krzyżami w ukł. 2000 bez goreferencji. Jak wczytuje raster to zaznaczam że jest on w układzie 2000. Następnie wstawiam punkty w miejsce krzyży i wpisuje im współrzędne z uładu 2000. Na koniec nadaję referencję ale zaznaczam opcję że transformacja ma być do docelowego układu 1992... Czy tak się w ogóle da to zrobić? punty wstawić z układu 2000 a raster przekształcić do układu 1992? RE: georeferencja - Italiano - 02-03-2017 (02-03-2017, 09:40)acipak napisał(a): Czy tak się w ogóle da to zrobić? punty wstawić z układu 2000 a raster przekształcić do układu 1992? Nie da się. Zrób wszystko w układzie 2000, a dopiero potem przetransformujesz do EPSG:2180 za pomocą: RASTER => PROJECTION => WARP |