Jakość mapy z Open Street Map - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Jakość mapy z Open Street Map (/thread-1465.html) |
Jakość mapy z Open Street Map - gnusny - 08-03-2017 Cześć Jestem dorywczym użytkownikiem QGIS, więc liczę na wyrozumiałość. Korzystam z QGIS 2.14.1 Essen. Od jakiegoś czasu borykam się z jakością mapy zaimportowanej z OSM. Importuję mapę wektorową z OSM (poligony, linie, punkty). Mapa wygląda jak na obrazku (mapa1.PNG), a chciałbym żeby wyglądała jak na (mapa2.PNG). Da się to zrobić w QGIS? Może nie powinienem tego robić przez mapę wektorową tylko jakoś inaczej? Jak wrzucam jako plik graficzny to oczywiście nie trzyma skali. mapa1 mapa2 Dziękuję za ewentualną pomoc. RE: Jakość mapy z Open Street Map - Binko - 08-03-2017 Ewentualnie pomogę Możesz poświęcić chwilę na walkę z symbolizacją Albo znaleźć gdzieś, może ktoś opracował i na jakimś GitHubie są dostępne symbolizacje... Ale raczej polecam opcję następującą: Ogólnie do wyświetlenia OSM (i innych takich map) doskonale nadaje się wtyczka QuickMapServices (trzeba sobie doinstalować - Wtyczki > Zarządzanie wtyczkami. I tam ją sobie znajdź i zainstaluj). Tylko zważ na układ współrzędnych, bo przy dodaniu warstwy przestawia się na 3857. Przy zmianie na 2180 rysunek traci na jakości. RE: Jakość mapy z Open Street Map - gnusny - 08-03-2017 Doinstalowałem QuickMapServices, o to mi chodziło, dziękuję pięknie Binko, jesteś wielki !!! |