Problem z wtyczką OpenLayersPlugin - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Problem z wtyczką OpenLayersPlugin (/thread-1507.html) |
Problem z wtyczką OpenLayersPlugin - pikobello - 01-05-2017 Witam, chciałem podłączyć do rastra w układzie EPSG:4326 - WGS 84 z okolic Lublina mapę google satelite z wtyczki OpenLayers Plugin. Posiadam Quantum GIS 2.18.5. W tym celu włączyłem najpierw Wtyczkę W internecie -> OpenLayers plugin -> Google Maps -> Google Satelite. Wprogramie Quantum Gis ustawił mi się domyślny układ EPSG:3857 - WGS 84/Pseudo Mercator. W następnym kroku podgrałem raster tak aby przyjął układ współrzędnych projektu czyli EPSG:3857. Podgrało mi ten raster tyklko niestety na Oceanie Atlantyckim nieopodal Afryki. Co mogę robić źle? Mapy rastrowe są o orginalnych współrzędnych z CODGiKu w układzie WGS84. Pozdrawiam RE: Problem z wtyczką OpenLayersPlugin - Italiano - 01-05-2017 Spróbuj tak: we właściwościach projektu, ustal "Enable on-the-fly CRS transformation" w zakładce CRS RE: Problem z wtyczką OpenLayersPlugin - pikobello - 02-05-2017 Niestety włączenie/wyłączenie tej funkcji nic nie daje :/ RE: Problem z wtyczką OpenLayersPlugin - Italiano - 02-05-2017 (02-05-2017, 13:50)pikobello napisał(a): Niestety włączenie/wyłączenie tej funkcji nic nie daje :/ Nic nie daje, bo najprawdopodobniej układ CRS rastra z CODGiK-u jest źle ustalony: proszę go nam udostępniać, i załatwimy sprawę natychmiast. RE: Problem z wtyczką OpenLayersPlugin - pikobello - 02-05-2017 Proszę, trochę go zmniejszyłem pozostawiając układ domyślny. xllcorner 699846.500000000000 yllcorner 396057.500000000000 RE: Problem z wtyczką OpenLayersPlugin - Italiano - 02-05-2017 Czy tamten punkt leży w gminie Puławy, między Dobrosławów, Tomaszów i Kochanów? Jeśli tak, to właśnie układ rastra ma być ustalony jako EPSG:2180 i będzie git RE: Problem z wtyczką OpenLayersPlugin - pikobello - 02-05-2017 Tak, tylko zauważyłem inny problem. Mianowicie gdy otworzę sobie raster w notatniku i podam mu współrzędne z układu 3857 - Google Maps - przybliżone na rejon Polski, i podłącze go w Quantum GIS to wtedy pokazuje mi z tymi współrzędnymi które mu wklepałem. Wynika z tego, że nie chce mi "zmieniać układu w locie", nawet próbowałem zapisać raster w układzie 3857, ale w notatniku ma nadal domyślny układ 2180 :/ Próbuję jeszcze w Saga GIS zapisać ten raster w innym układzie. Pozdrawiam |