PUWG 1992 dokładność współrzędnych - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: PUWG 1992 dokładność współrzędnych (/thread-1514.html) |
PUWG 1992 dokładność współrzędnych - Michau - 23-05-2017 Trochę dotyczy to wątku http://forum.quantum-gis.pl/thread-1340.html, gdzie pytałem o podobną rzecz. Teraz rzecz dotyczy dokładności podawania współrzędnych prostokątnych XY w układzie PUWG 1992. Przepraszam, ale nie wiem jak to sprawdzić samodzielnie. Mam punkty pomierzone turystycznym odbiornikiem GPS w układzie WGS-84, z dokładnością jak mniemam (tak podaje producent, tak, wiem, to odrębny temat...) do kilku metrów w terenie. W QGISie mam projekt w układzie PUWG 1992 i punkty te są OTF przekonwertowane do PUWG-1992 (to jest Dolny Śląsk): np. Kod: 349915.54729139088885859 271085.51622058486100286 RE: PUWG 1992 dokładność współrzędnych - Binko - 23-05-2017 Tak, przecinek (czyli kropka) rozdziela całe metry od części dziesiętnych (setnych, milionowych) metra. Zaokrąglając będziesz miał wynik z dokładnością = 1m RE: PUWG 1992 dokładność współrzędnych - Michau - 23-05-2017 (23-05-2017, 21:35)Binko napisał(a): Tak, przecinek (czyli kropka) rozdziela całe metry od części dziesiętnych (setnych, milionowych) metra. Zaokrąglając będziesz miał wynik z dokładnością = 1m Super, dzięki! RE: PUWG 1992 dokładność współrzędnych - georobot - 24-05-2017 Tak. Wartości w układzie PL-1992 są w metrach więc jeśli obetniesz to co po kropce to pozostaną całkowite metry. Jeśli zastosujesz jakiś bardziej wyrafinowany algorytm to możesz zaokrąglić współrzędne do 5 lub 10 m. |