Problem z georeferencją - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Problem z georeferencją (/thread-1574.html) |
Problem z georeferencją - Apis - 21-12-2017 Mam problem z georeferencją skanów map. Mapa otwiera się poprawnie w georeferencerze, nadaję jej punkty dostosowania (na podstawie mapy), wybieram transformację i uruchamiam ją - transformacja wykonuje się, jej efektem jest raster poprawnie zlokalizowany, ale nic nie widać, nie ma go tzn . obraz jest bez zmian taki jak przed procesem Próbowałem formatów *.tif, *.jpg, Ktoś coś ? RE: Problem z georeferencją - [wiki] - 21-12-2017 Na początek standardowo - sprawdź jaki masz układ współrzędnych (warstw, w tym wczytanego rastra oraz projektu) oraz czy masz włączoną transformację 'w locie'. RE: Problem z georeferencją - Apis - 21-12-2017 (21-12-2017, 13:08)[wiki] napisał(a): Na początek standardowo - sprawdź jaki masz układ współrzędnych (warstw, w tym wczytanego rastra oraz projektu) oraz czy masz włączoną transformację 'w locie'. Mam włączona reprojekcje w locie. Układ projektu EPSG:3857 Raster wynikowy EPWG:2180 Powiększ do warstwy nie daje efektu. RE: Problem z georeferencją - Apis - 21-12-2017 (21-12-2017, 13:08)[wiki] napisał(a): Na początek standardowo - sprawdź jaki masz układ współrzędnych (warstw, w tym wczytanego rastra oraz projektu) oraz czy masz włączoną transformację 'w locie'. Reprojekcja w locie - włączona, Układ projektu epsg:3857 raster: epsg:2180 |