Pliki geodezyjne .edz oraz .acs - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Pliki geodezyjne .edz oraz .acs (/thread-1579.html) |
Pliki geodezyjne .edz oraz .acs - Mazur - 17-01-2018 Czy ktoś wie, jak to otworzyć albo przekonwertować najpierw na formę przyswajalną dla qgis-a ? (granice działek ewidencyjnych ze starostwa) RE: Pliki geodezyjne .edz oraz .acs - xmaziax - 18-01-2018 (17-01-2018, 18:21)Mazur napisał(a): Czy ktoś wie, jak to otworzyć albo przekonwertować najpierw na formę przyswajalną dla qgis-a ? Domyślam się, że to eksport z EWMAPY? Najprościej będzie poprosić PODGiK o eksport tych działek w formacie SHP. EWMAPA ma taką możliwość. RE: Pliki geodezyjne .edz oraz .acs - Mazur - 18-01-2018 (18-01-2018, 01:05)xmaziax napisał(a):(17-01-2018, 18:21)Mazur napisał(a): Czy ktoś wie, jak to otworzyć albo przekonwertować najpierw na formę przyswajalną dla qgis-a ? Dzięki za odpowiedz ale najbardziej zależy mi na wyeliminowaniu współrzędnych punktów z tzw "x" , który świadczy o tym że dane są nieaktualne. Jeżeli dostanę te pliki w shp to te atrybuty mogą pójść w "kosmos" i nie będę wiedział gdzie był "x" a gdzie go nie było ? RE: Pliki geodezyjne .edz oraz .acs - xmaziax - 18-01-2018 Zrobiłem testowo oba eksporty z dostępnej mi bazy EWMAPY i wygląda mi na to, że w obu przypadkach otrzymujesz tylko dane aktualne. Czyli jak rozumiem to czego potrzebujesz. W pliku edz masz poszczególne działki ewidencyjne. Jest to zwykły plik tekstowy, możesz sobie go otworzyć w dowolnym edytorze i zobaczyć jak budowane są poszczególne działki. W pliku acs masz dodatkowe atrybuty dla punktów. W SHP (przy eksporcie otrzymujesz dwa: punkty i działki) masz te same atrybuty. RE: Pliki geodezyjne .edz oraz .acs - Mazur - 21-01-2018 A mogę Ci podesłać te pliki, żebyś je sam sprawdził ? Dowiedziałem się od geodetów, że jeżeli chcę mieć dane aktualne to mam zamówić w starostwie dane w formie .txt. Tak zrobiłem. Okazało się że dostałem to co wyżej, ale chociaż otwierają się one w notatniku. RE: Pliki geodezyjne .edz oraz .acs - xmaziax - 23-01-2018 (21-01-2018, 10:27)Mazur napisał(a): A mogę Ci podesłać te pliki, żebyś je sam sprawdził ? Geodeci raczej nie używają danych w formacie SHP, więc nie dziwi mnie, że polecali Ci txt. Możesz podesłać, ale nie obiecuję co i kiedy coś z tym zrobię (trochę zarobiony jestem ostatnio). Patrząc na sposób w jaki generuje się te pliki z EWMAPY powinieneś mieć tam dane aktualne, na których Ci zależy. RE: Pliki geodezyjne .edz oraz .acs - Mazur - 24-01-2018 OK , otwierają się w notatniku i trzeba było zamienić wsp. "x" z "y" miejscami - wszystko działa. |