Problem z ascii xyz - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: GRASS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-9.html) +--- Wątek: Problem z ascii xyz (/thread-1592.html) |
Problem z ascii xyz - Kzyhó - 22-02-2018 Witam, jestem nieo zielony w temacie grass'a. Chcę to zmienić. Mam plik xyz, którego chcę sobie zaimportować do grassa. No to robię import, zaznaczam plik i po naciśnięciu 'uruchom' dostaję "ERROR: Not enough data columns. Incorrect delimiter or column number? Found the following character(s) in row 1: [338077.250 496711.750 79.07]" Ktoś wie o co chodzi ? pozdrawiam RE: Problem z ascii xyz - Binko - 22-02-2018 Musisz określić separator pola. Jeśli korzystasz z importu przez GUI, to wystarczy, że w zakładce "Input" z listy wybierzesz odpowiedni separator pól (u Ciebie jest to, jak widzę spacja). Czyli tam wybierz "space". No i ostatnia opcja na tej karcie też jest ważna. Ile wierszy program ma ominąć - otwórz sobie plik w jakimś notatniku i zobacz jak to wygląda u Ciebie (zwykle pierwszy wiersz to nagłówek z oznaczeniem kolumn). Jeśli nagłówek jest, to tam oczywiście zaznacz '1'. RE: Problem z ascii xyz - Kzyhó - 23-02-2018 Dzięki Binko. Niby teraz wczytało ale "0 points found in region.". Coś po angielsku znalazłem, że muszę ustawić manualnie region.?. RE: Problem z ascii xyz - Binko - 23-02-2018 No na pewno mapset musi być odpowiednio ustawiony - region, rozdzielczość, układ współrzędnych. |