współrzedne geograficzne - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: współrzedne geograficzne (/thread-1615.html) |
współrzedne geograficzne - Mazur - 30-03-2018 Jak najszybciej mając dane geograficzne (stopnie, minuty i sekundy)w danym układzie 2180 lub 3857 wskazać te punkty na mapie ? Jakaś wtyczka/funkcja ? RE: współrzedne geograficzne - Binko - 30-03-2018 Najszybciej będzie zapisać to do pliku csv i wgrać do QGISa. Chodzi Ci o to, że masz współrzędne geograficzne i chciałbyś je pokazać/przekonwertować na układ PL1992 lub Mercatora? Tak czy siak polecam zrobienie w jakimś arkuszu albo notatniku pliku CSV z tymi współrzędnymi (jeśli masz ich przynajmniej 10, to na pewno będzie szybciej). Ale jeśli masz współrzędne w formie Kod: 51° 06' 35.563'' N Kod: 51.10987860 RE: współrzedne geograficzne - Italiano - 30-03-2018 (30-03-2018, 12:03)Binko napisał(a): Ale jeśli masz współrzędne w formieNiekoniecznie, wystarczy wybrać następującą opcję, i... Wesołego Alleluja ! RE: współrzedne geograficzne - janszym - 05-04-2018 Witam Podepnę się do tematu. Doradźcie, mam mapę topograficzną 1:10000 układ 1965/1 geotif. Potrzebuję przerobić tak ten plik by zapisać go w układzie w kartezjańskim , jak to zrobić? RE: współrzedne geograficzne - mradecka - 05-12-2022 Ale jeśli masz współrzędne w formie 51° 06' 35.563'' N 17° 1' 55.023'' E to najpierw wszystko musisz sprowadzić do postaci dziesiętnej czyli 51.10987860 17.03195083 Ale jak to zrobić? Oto jest pytanie. Bardzo proszę o pomoc. RE: współrzedne geograficzne - kapiszon85 - 07-12-2022 51+06/60+35,563/3600 |