WMS pod QGIS 3.2 - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: WMS pod QGIS 3.2 (/thread-1676.html) |
WMS pod QGIS 3.2 - stratocumulus - 19-07-2018 Witam, Chciałbym spytać, dlaczego jest problem z korzystaniem z WMS-ów pod QGIS 3.2 - nie ładuje się żadna mapa: ani orto, ani topograficzna...żadna inna usługa nie działa. QGIS zwraca komunikat: 2018-07-19T10:56:24 WARNING Map request error (Title: Wyjątek usługi; Error: Zapytanie żąda formatu nie oferowanego przez serwer. Dostarczyciel WMS przekazuje również: Parameter 'width' contains unacceptable value. ; URL: http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?SERVICE=WMS&VERSION=1.3.0&REQUEST=GetMap&BBOX=51.36556320240909912,16.67530008179605971,51.63565819896678732,17.6597357373119479&CRS=EPSG:4326&WIDTH=2377&HEIGHT=652&LAYERS=Raster&STYLES=&FORMAT=image/jpeg&DPI=96&MAP_RESOLUTION=96&FORMAT_OPTIONS=dpi:96) Dodam, że pod QGIS 2.4 wszystko działa bez zarzutu, dokładnie przy tych samych ustawienia wczytywanego WMS itd. pozdrawiam, Wojtek RE: WMS pod QGIS 3.2 - stratocumulus - 19-07-2018 Już jakoś poszło nie zauważyłem, że nie działa tu transformacja w locie, w QGIS 2.4 miałem wcześniej ustawiony układ EPSG 2180, a pod QGIS 3.2 - 4326. Zamykam sprawę |