Różne działanie WMS pod różnymi programami - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Web GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-3.html) +--- Dział: MapServer (http://forum.quantum-gis.pl/forum-6.html) +--- Wątek: Różne działanie WMS pod różnymi programami (/thread-169.html) |
Różne działanie WMS pod różnymi programami - Odoakr - 14-07-2010 Dziwnie się to dzieje... Pomóżcie proszę adres WMS: http://geoforest.org/mapserver/cgi-bin/mapserv?map=/home/mdrozdz/www/kosovo_thematic.map&SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetCapabilities plik map: http://geoforest.org/mdrozdz/kosovo_thematic.map I teraz tak: QGIS 1.4.0 i mniej - śmiga wszystko. QGIS 1.5.0 - wczytuje się tylko jedna warstwa (Hydrogelology) i to po odznaczeniu "ingonore GetMap URL" i "ignore GetFeatureInfo URL". ArcGIS - nic się nie wczytuje tzn warstwy dodają się do TOC, ale obraz się nie wyświetla Dlaczego to zachowuje się tak dziwnie???? Czy u Was jest tak samo? Zależy to od ustawień serwera? RE: Różne działanie WMS pod różnymi programami - borys - 14-07-2010 Po pierwsze, usuń z adresu te dodatkowe parametry: SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetCapabilities Po drugie, spacje z nazw warstw (w tytułach oczywiście mogą zostać). I zobacz, jak teraz. RE: Różne działanie WMS pod różnymi programami - Odoakr - 15-07-2010 Dzięki Borys! Zadziaławszy! Po pierwsze primo: - usunąłem co kazałeś. Po drugie primo: - działa nawet ze spacjami, ale faktycznie. Następną razą nie będzie spacji. Jeszcze raz dzięki RE: Różne działanie WMS pod różnymi programami - borys - 15-07-2010 Ja tylko sugerowałem, to wolne forum ;-) |