Pliki NMEA i RawMeasurements-niedokłądny pomiar? - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: GRASS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-9.html) +--- Wątek: Pliki NMEA i RawMeasurements-niedokłądny pomiar? (/thread-1784.html) |
Pliki NMEA i RawMeasurements-niedokłądny pomiar? - arturooo - 06-03-2019 Pomiar przeprowadziłem w miejscu o wspólrzędnych 50.0497312 14.3413079 Podczas pomiaru otrzymałem 4 pliki z zapisanymi współrzędnymi określonymi przy pomocy: Galileo, galileo+gps, gps oraz plik z surowymi danymi. Plik z surowymi danymi wskazał punkt pomiaru jako: 50.050 14.341 370m, wiec niewielki błąd w określeniu lokalizacji. Natomiast gdy chcę przeliczyć współrzędne z innych plików : GGA,<Timestamp>,<Lat>,<N/S>,<Long>,<E/W>,<GPSQual>,<Sats>,<HDOP>,<Alt>,<AltVal>,<GeoSep>,<GeoVal>,<DGPSAge>,<DGPSRef>,<checksum> $GNGGA, 131736.440,5002.590123,N,1420.286197,E,,08,,00376,M,,M,,* to postępuję wg tego sposobu https://community.oracle.com/thread/3619431? jednak błędy wychodzą bardzo duże, pokazuje w miejscu oddalonym o jakies 800m (50.0431687166666 N14.338103283333E). Gdzie robię błąd? W załączniku 1 z tych plików dla galileo |