Widoczność numerów i granic działek na mapie katastralnej - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Widoczność numerów i granic działek na mapie katastralnej (/thread-1794.html) |
Widoczność numerów i granic działek na mapie katastralnej - wycinka - 06-04-2019 Cześć. Z racji tego, że przygotowuję (drukuję na formacie A4) mapy poglądowe, przeważnie w skali 1:5000 a nawet 1:8000, zależy mi na tym aby było widać wyraźnie granice i numery działek. Poprzednio korzystałem z "czerwonej" mapy katastralnej, która spokojnie wystarczyła dla moich potrzeb. Aktualnie wykorzystuję: http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/G2_GO_WMS/MapServer/WMSServer Granice i numery działek z tego serwera potrzebują bardzo dużego przybliżenia żeby być widoczne, co jest dla mnie bardzo kłopotliwe. Czy są jakieś mapy katastralne zbliżone do starej czerwonej mapy? Pozdrawiam. RE: Widoczność numerów i granic działek na mapie katastralnej - jerresso - 09-04-2019 Czerwone to nie były działki ewidencyjne, tylko rolne. Więcej tutaj: https://gis-support.pl/co-to-jest-lpis/ Ta usługa została wyłączona. WMS natomiast niezbyt pozwala na jakiś ruch poza obniżeniem dpi (przy eksporcie) do 100 dpi. Albo zwrócisz się (i zapewne zapłacisz) do właściwego PODGiK o wektor (co w zasadzie zgodnie z licencją powinieneś zrobić zawsze), albo zostaje Ci WMS... |