WMS - nie widać treści - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: WMS - nie widać treści (/thread-1842.html) |
WMS - nie widać treści - GeoArt - 03-12-2019 Witam koleżeństwo! Przekopałem całe forum i poległem. Próbuję podłączyć do QGis-a (3.10) warstwy z sieciami z geoportalu oraz z innej lokalizacji: Adresy: http://integracja.gugik.gov.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaUzbrojeniaTerenu http://sipmk.koszalin.pl/arcgis/services/gesut/MapServer/WMSServer? Podłączałem do innej aplikacji i widzę dane. W Qgisie usługi się zgłaszają, warstwy widzę w menu warstw - konfiguracja w screenach. Proszę o pomoc - to dla mnie mega ważna sprawa. Artur RE: WMS - nie widać treści - robert - 03-12-2019 Wersji 3.10 nie mam teraz pod ręką, ale na 3.4 WMS z GUGIKu działa poprawnie dla obszaru Koszalina. WMS z Koszalina działa losowo - raz coś zwraca, za chwilę już nie. Udostępnia tylko dane w EPSG:4326, a dane są lekko przesunięte w stosunku do tych z GUGIKu. Wiec z tym serwerem jest problem. Próbowałbym raczej z serwerem WMS GUGIK aktywując opcje, które masz na dole. Chodzi o ignorowanie różnych parametrów zwracanych przez serwer WMS. |