osadzenie mapy w układzie - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: osadzenie mapy w układzie (/thread-1857.html) |
osadzenie mapy w układzie - pabulon - 18-02-2020 Witam, dostałem mapę zasadniczą z PODGiK'u w formacie .tiff, ale bez żadnych georeferencji. Jedyny sposób na osadzenie tego w układzie, który przychodzi mi do głowy i jestem w stanie zrealizować to nawiązanie się do ewidencji na warstwie WMS geoportalu. Ale zastanawiam się nad bardziej eleganckim sposobem nawiązania się do układu - czy możliwe jest wygenerowanie siatki arkuszy map w układzie "1965" strefa I (w takim układzie mam te mapy), albo jeszcze lepiej siatki krzyży w tym układzie? RE: osadzenie mapy w układzie - gsienko - 18-02-2020 Arkusz mapy który posiadasz, ma opis, godło współrzędne itp? Jak tak, to najlepiej w georeferencerze podać te dane z ręki przy nadawaniu georeferencji. Jeżeli chodzi o samą siatkę, powinna być ona do ściągnięcia w danych darmowych na stronie gugiku RE: osadzenie mapy w układzie - pabulon - 20-02-2020 Mapa jest tak fatalna, że nie posiada współrzędnych. To stary powycierany skan. Po małych poszukiwaniach jedyne co mi się udało ustalić w tym temacie, to że Geoportal oferuje wyszukiwarkę nr arkuszy i jako usługę WMS siatkę arkuszy. Nie doszukałem się danych wektorowych. RE: osadzenie mapy w układzie - gsienko - 21-02-2020 Nie chodzi o Geoportal tylko stronę GUGIKu http://www.gugik.gov.pl/pzgik/inne-dane-udostepniane-bezplatnie |