problem z geopackage (mosaic) - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Web GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-3.html) +--- Dział: GeoServer (http://forum.quantum-gis.pl/forum-14.html) +--- Wątek: problem z geopackage (mosaic) (/thread-1875.html) |
problem z geopackage (mosaic) - lisek87 - 07-05-2020 Cześć, Od jakiegoś czasu mam problem z publikacją rastrów pod postacią geopackage (mosaic). Po załadowaniu danych na geoserver w podglądzie w różnych skalach pojawiają się duże piksele, których nie potrafię wyeliminować (przykład w załączniku). Każdy raster konwertuję do gpkg i dodaje piramidy za pomocą bibliotek GDAL. Wczytując dane do Qgis-a wszystko jest ok. testowałem na geoserverze 2.17, 2.16, 2.15 RE: problem z geopackage (mosaic) - jerresso - 08-05-2020 No wygląda jak piramidy właśnie, może obsługa ich od strony geoservera z gpk nie jest jeszcze bezbłędnie zaimplementowana? RE: problem z geopackage (mosaic) - lisek87 - 12-05-2020 Zrobiłem jeszcze jeden test. Stworzyłem plik gpkg bez piramid i efekt jest taki sam. RE: problem z geopackage (mosaic) - lisek87 - 15-03-2021 zostałem przy Tifie dobrze skompresowanym z tego co można przeczytać to problem jest w pluginie do rastrów gpkg. Może kiedyś to poprawią |