Forum QGIS
Obszary z kodów pocztowych na mapie Polski - Wersja do druku

+- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl)
+-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html)
+--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html)
+--- Wątek: Obszary z kodów pocztowych na mapie Polski (/thread-209.html)Obszary z kodów pocztowych na mapie Polski - mith - 29-08-2010

Przeglądalem wątki poruszane na tej grupie i wydaje mi się iż jest to odpowiednie miejsce do zwrócenia się z moim zapytaniem. Przechodząc do meritum. Dysponuje zakresami kodów pocztowych którym przyporządkowane są rejony dystrybucyjne. Chcialbym zwizualizowąć powyższe rejony na mapie.
W związku z tym zwracam się z prośbą o pomoc i udzielenie wskazówek w jaki sposób przedstawić na mapie obszary zdefiniowane za pomocą grupy kodów pocztowych. Posidam jedynie plik (i) excella własciwie w którym w jednej kolumnie wylistowane są kody pocztowe mające zobrazować wspomniany powyżej obszar(y). Wydaje mi się iż powinienem zdobyć bazę kodów pocztowych wraz z przyporządkowanymi im współrzędnymi geograficznymi (skąd ją uzyskać?) oraz mape na której przedstawiony jest "kontur" Polski (kolejne pytanie skad?). Kolejnym problem jest dla mnie brak wiedzy jak wykorzystać qgisa do danej wizualizacji. Bardzo mocno liczę na waszą pomoc.
Pozdrawiam
Michal