Odwróceone współrzędne (GML) - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Odwróceone współrzędne (GML) (/thread-214.html) |
RE: Odwróceone współrzędne (GML) - Zeus - 06-11-2010 borys, czyżbyś już miał długie, zimowe wieczory? Pobrałem wtyczkę, użyłem i zakres warstwy od razu zmienił mi się na właściwy. Dzięki za wtyczkę. RE: Odwróceone współrzędne (GML) - borys - 06-11-2010 A nie, nie ruszałem. Dziwne A jaki format warstwy? RE: Odwróceone współrzędne (GML) - Zeus - 06-11-2010 (06-11-2010, 15:40)borys napisał(a): A nie, nie ruszałem. Dziwne A jaki format warstwy?Najpierw otworzyłem GML-a, ale nie mogłem mu włączyć trybu edycji, więc zapisałem ją do shp, otworzyłem, swapnąłem i od razu przerzuciło mi mapę we właściwe współrzędne. RE: Odwróceone współrzędne (GML) - borys - 06-11-2010 Ha, ale jak teraz wciśniesz "zoomuj do zasięgu warstwy" to zzoomuje do dawnego zasięgu. A GMLa edytować niestety nie można, bo jego sterownik tego nie umożliwia. RE: Odwróceone współrzędne (GML) - Zeus - 06-11-2010 Faktycznie, zapisałem GMLa do mifa, mifa otworzyłem i swapnąłem i nie zmienił zakresu warstwy, musiałem ręcznie znaleźć nowy widok, gorzej, nie zamknął trybu edycji i nie dało się tego zrobić, pojawia się komunikat "Nie można zatwierdzić zmian dla warstwy xxx, błędy: Błąd: nie zmieniono xxxx geometrii." RE: Odwróceone współrzędne (GML) - Kazik - 13-03-2011 Podpinam się pod ten temat z małym offtopem, ale częściowo nawiązującym do idei utrwalania danych wektorowych w gml-u. Czy istnieje możliwość zapisania danych do pliku gml z serwera WMS Państwowego Instytutu Geologicznego z wydzieleniami mapy geologicznej Polski 1:50 000? Adres serwera WMS to http://ikar2.pgi.gov.pl/services/SMGP_50/MapServer/WMSServer Szerszy opis bazy http://ikar2.pgi.gov.pl/cms/index.php?option=com_content&view=article&id=66%3Asmgp&catid=6%3Amapy&Itemid=18&lang=pl Kiedyś ktoś mi wyjaśniał, że pobieranie danych w formacie gml nie jest możliwe w przypadku serwerów WMS, a jedynie z niektórych serwerów WFS. Ale w przypadku serwera WMS PIGu w dopuszczonych formatach wyświetlania danych, oprócz tradycyjnych rozszerzeń plików graficznych widzę svg + xml. Czy z xml-em w tym przypadku jest jakaś nadzieja na możliwość pobrania grafiki wektorowej? Czy z założenia przy jakimkolwiek WMS-ie skazani jesteśmy na rastry? ------------------------------------- EDIT 14. III. 2011: Już zostałem oświecony - nie da się :/ |