Forum QGIS
Szaleństwo okna kreatora zapytań SQL - Wersja do druku

+- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl)
+-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html)
+--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html)
+--- Wątek: Szaleństwo okna kreatora zapytań SQL (/thread-259.html)



Szaleństwo okna kreatora zapytań SQL - tomalos - 04-11-2010

Dotychczas tego nie zauważyłem, konstruowałem raczej krótkie zapytania SQL i to niezbyt często. Dziś jednak otworzyłem kreatora tak jak zwykle to robię (prawoklik na warstwę w oknie warstw > Zapytanie...) i zadałem zapytanie składające się z kilkunastu wierszy. Wszystko się powiodło, po chwili chciałem zadać kolejne zapytanie, otworzyłem kreatora i... hmmm, zdziwiłem się Big Grin Kreator przywołał poprzednie zapytanie w górnej części okna, jak zwykle z resztą, tylko, że w jednej linii. Okno kreatora dostosowało się do tej linii a co za tym idzie było niemiłosiernie długie, nie zmieściło się na czterech obszarach roboczych systemu (pulpitach?) jakie miałem włączone. Jak by mało było problemów z poruszaniem się po takim oknie to w dodatku system też miał problemy z jego prawidłowym wyświetlaniem, jak sądzę ze względu na długość przekraczającą wszystkie "pulpity".
Spotkał się już ktoś z takim zjawiskiem? Można sobie z tym jakoś poradzić?

Stało się to na Ubuntu i Qgis Trunk
Z ciekawości sprawdziłem na WinXP i Qgis 1.5 - efekt podobny.


RE: Szaleństwo okna kreatora zapytań SQL - sebaq - 04-11-2010

To samo zdarza się w WinXP i Qgis 1.5 przy tworzeniu podzbioru dla warstwy za pomocą kreatora zapytań. Długie zapytanie definiujące warstwę przy ponownym edytowaniu w kreatorze strassszzzzzznnnniee go rozciąga Wink Widać coś jest na rzeczy.
Pozdrawiam.


RE: Szaleństwo okna kreatora zapytań SQL - borys - 05-11-2010

A u mnie się nie chce psuć. Dałem takie zapytanie: ID > 2 AND ID > 2 AND ID > 2 AND ID > 2 AND ID > 2 AND ID > 2 AND ... na kilkanaście linijek i otwiera się dobrze zawinięte. U Was takie proste też się nie chce łamać? Nie mam niestety pod ręką Gnoma ani Windy.


RE: Szaleństwo okna kreatora zapytań SQL - sebaq - 05-11-2010

Wydaje mi się, że okno kreatora rozciąga nie samo pytanie w klauzuli where a jego opis na samym wierchu Wink nad polem i wartością.
Jest tam cały ciąg w formie: dbname='dbname' host=127.0.0.1 user='user' key='gid' table="table" (the_geom) sql= "treść zapytania sql".
Przez to pytanie w klauzuli where nie przechodzi do nowej linii gdyż okno jest zawsze wystarczająco duże.


RE: Szaleństwo okna kreatora zapytań SQL - tomalos - 05-11-2010

Myślę tak jak sebaq, pisałem o tym w pierwszym poście. Przykład prostego zapytania ("data_wyd" = '20100913' OR "data_wyd" = '20100914' OR "data_wyd" = '20100917' OR "data_wyd" = '20100922'...) na 3 pulpity, tym razem odpytujemy zwykły .shp, obrazek jest "klikalny".
[Obrazek: zrzut_ekranu-3.png]

A tak wygląda drugi koniec okna
[Obrazek: zrzut_ekranu-5.png]


RE: Szaleństwo okna kreatora zapytań SQL - milena - 05-11-2010

U mnie też się nie chce psuć na windowsie z trunkiem 1.6 r14489.
To zostało w międzyczasie poprawione, tzn. w r14433, 25 października. Skompiluj sobie nowszą wersję Smile