problem z otworzeniem mapy - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Web GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-3.html) +--- Dział: MapServer (http://forum.quantum-gis.pl/forum-6.html) +--- Wątek: problem z otworzeniem mapy (/thread-339.html) |
problem z otworzeniem mapy - hav - 27-12-2010 Witam. Niestety nie znam się na WEBGISie ani na htmlu, a przebrnięcie mapservera jak na razie okazuje się ponad moje siły. Mam problem z otworzeniem mapy zapisanej przez wtyczkę MapserverExport. Po zakończeniu zapisywania mapy pojawia się komunikat: Starting Wrote map section Wrote projection section Wrote output format section Wrote legend section Wrote web section Wrote map layers Map file completed for C:/projektmapserv.qgs Map file saved as C:/projektmapserv.map > If this mapfile is accessible by your mapserver, you should be able to see the capabilities by firing this url: http://localhost/cgi-bin/mapserv.exe?MAP=C:/projektmapserv.map&SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetCapabilities > if this mapfile is accessible by your mapserver, you should be able to see a map by firing this url: http://localhost/cgi-bin/mapserv.exe?MAP=C:/projektmapserv.map&LAYERS=ALL&MODE=MAP Sprawdzając mapę zgodnie z podanymi adresami pojawił się komunikat: loadSymbolSet(): Unable to access file. (./symbols/symbols.txt) Po usunięciu ścieżki do symboli (zgodnie z zaleceniem z innego tematu)w pliku i przeładowaniu strony pojawia się komunikat: msLoadMap(): Unknown identifier. First token must be MAP, this doesn't look like a mapfile. Niezależnie od tego czy początek pliku wygląda tak jak go wtyczka stworzyła czyli: # Map file created from QGIS project file C:/projektmapserv.qgs # Edit this file to customize for your map interface # (Created with PyQgis MapServer Export plugin) MAP NAME "QGIS-MAP" # Map image size SIZE 512 256 UNITS meters EXTENT -2.638468 -0.582631 -0.088234 1.106715 FONTSET './fonts/fonts.txt' SYMBOLSET '.' PROJECTION Czy po usunięciu początku: MAP NAME "QGIS-MAP" # Map image size SIZE 512 256 UNITS meters EXTENT -2.638468 -0.582631 -0.088234 1.106715 FONTSET './fonts/fonts.txt' SYMBOLSET '.' PROJECTION Czy ktoś wie co może być nie tak? RE: problem z otworzeniem mapy - Rayo - 27-12-2010 Ta wtyczka nie tworzy plików z definicją symboli. Jak ją testowałem to stworzyłem sobie taki prosty plik na podstawie dokumentacji MapServera i poszło. Przy eksporcie warstwy punktowej wymagał, o ile dobrze pamiętam, symbolu 'circle'. Przy warstwach liniowych chyba nie wymaga definicji symboli. Jeśli chodzi o czcionki to trzeba stworzyć plik tekstowy ze spisem czcionek. Format też opisany w dokumentacji. RE: problem z otworzeniem mapy - hav - 29-12-2010 Czy mógłbyś podać jakieś bardziej konkretne namiary? Bo szczerze mówiąc to nie mam pojęcia o co chodzi. Odniesienia do definicji symboli i czcionek usunąłem i program już o nie nie pyta. Problemem jest komunikat: msLoadMap(): Unknown identifier. First token must be MAP, this doesn't look like a mapfile. I nie mam pojęcia jak to działa ponieważ tą samą powierzchniową warstwę wektorową pobraną z internetu, którą mapserver wyświetla zapisaną w układzie 84, w innych polskich układach:1965,1992 już nie i pojawia się ten właśnie komunikat. Z drugiej strony stworzona przeze mnie powierzchniowa warstwa wektorowa nie wyświetla się nawet w układzie 84. Może ktoś wie jak to rozwiązać? |