konwersja rastra hdf z modisa - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: konwersja rastra hdf z modisa (/thread-371.html) |
konwersja rastra hdf z modisa - kvothe - 01-02-2011 Witam Ściągałem dane satelitarne w formacie hdf - cloud fraction, kiedy je odpalam w qgisie po 1 mam je w WGS84 po 2 obraz jest obrócony o 90 stopni Przeczytałem że może pomóc konwersja na 1992. Potrafię zmienić układ współrzędnych dla warstw wektorowych, ale nie potrafię tego zrobić dla rastra( podczas operacji na wektorach raster zostaje taki sam). Mógłby mi ktoś pomóc... Jak coś takiego zrobić... RE: konwersja rastra hdf z modisa - pbabik - 01-02-2011 Do modisa jest MODIS Reprojection Tool, do ściągnięcia ze strony https://lpdaac.usgs.gov/lpdaac/tools/modis_reprojection_tool . Działa pod większością systemów operacyjnych. Umożliwia zmianę układu i formatu na bardziej znośny GeoTIFF. |