Georeferencje - Państwowy Układ Współrzędnych, poziom odniesienia Kronsztadt - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Georeferencje - Państwowy Układ Współrzędnych, poziom odniesienia Kronsztadt (/thread-456.html) |
Georeferencje - Państwowy Układ Współrzędnych, poziom odniesienia Kronsztadt - kolej - 17-05-2011 Witajcie! Mam mapę rastrową 1:25000 gdzie jest napisane że to ,,Państwowy Układ Współrzędnych, poziom odniesienia Kronsztadt'' Jak przeprowadzić georeferencje na takiej mapie, aby dało się mierzyć odległości itp? Z góry dzięki za pomoc RE: Georeferencje - Państwowy Układ Współrzędnych, poziom odniesienia Kronsztadt - [wiki] - 18-05-2011 (17-05-2011, 22:22)kolej napisał(a): Witajcie! 1. musisz ustalić o _który_ państwowy układ współrzędnych chodzi: http://www.wodgik.katowice.pl/html/definicje/definicje.htm#uklady 2. musisz ustalić na mapie punkty o znanych współrzędnych (np. narożniki danego arkusza). 3. wreszcie możesz przystąpić do kalibracji rastra za pomocą wtyczki Georeferencer. RE: Georeferencje - Państwowy Układ Współrzędnych, poziom odniesienia Kronsztadt - pbabik - 18-05-2011 Jeśli jest skala 1:25000, to prawie na pewno jest to układ 1965. Ma on kilka stref, które zależą od regionu - można sprawdzić na wikipedii, którą należy zastosować: http://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_wsp%C3%B3%C5%82rz%C4%99dnych_1965 RE: Georeferencje - Państwowy Układ Współrzędnych, poziom odniesienia Kronsztadt - kolej - 19-05-2011 jest to układ 1965, strefa 1 dzieki za pomoc |