W geoprocesingu nie sumuje - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: W geoprocesingu nie sumuje (/thread-481.html) |
W geoprocesingu nie sumuje - isiooisi - 16-06-2011 Cześć, Może ktoś podpowie mi jak rozwiązać problem który się pojawia przy próbie sumowania w QGIS 1.5 Wektor->Narzędzia geoprocesingu->Suma pod koniec operacji pojawia się komunikat: Nie stworzono pliku. Błąd operacji: przycięcie nazwy atrybutu 'ID_3' do dziesięciu znaków powoduje duplikację nazw. Przy iloczynie jest OK Będę wdzięczny za podpowiedź RE: W geoprocesingu nie sumuje - borys - 17-06-2011 Przypuszczam, że informacja o przycięciu nazwy jest myląca, po prostu ma jakiś problem z przemianowaniem kolumny ID_3. W efekcie sumowania obiekty dostają atrybuty obu źródłowych warstw. Dlatego, jeśli w obu warstwach jest kolumna ID_3, to jedna z nich musi zostać przemianowana na ID_3_2. Może taka też już istnieje i na tym się wysypuje? Najlepiej ręcznie przemianować kolumny, które się powtarzają - wtedy nie będzie musiał nic przemianowywać automatycznie. Do zmiany nazw kolumn służy wtyczka Table Manager. RE: W geoprocesingu nie sumuje - isiooisi - 17-06-2011 (17-06-2011, 01:27)borys napisał(a): Przypuszczam, że informacja o przycięciu nazwy jest myląca, po prostu ma jakiś problem z przemianowaniem kolumny ID_3.Dzięki Wielki. Pomogło. Najśmieszniej, że ID_3 nie było w żadnej tabeli ale zmieniłem ID_2 i ID_1. Dziękuję i pozdrawiam. |