Z wektora do rastra - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: GRASS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-9.html) +--- Wątek: Z wektora do rastra (/thread-488.html) |
Z wektora do rastra - pp:) - 22-06-2011 Witam jestem tu poraz pierwszy. W GRASS 6.4 win32 zaimportowałem warstwę dróg roads.shp dla Polski z http://www.mapcruzin.com/download-shapefile/poland-roads-shape.zip. Zawęziłem tylko do mojego miasta warstwę wektorową. Wyświetla się, ale jak chcę z v.to.rast przy próbach attr, val, dir itd. to wyświetla tylko jakiś kolor albo nic. Aha o co chodzi z tą column, mam podać jakąś wartośc z danych: cat|osm_id|name|ref|type|oneway|maxspeed np: 7|24047413|Grunwaldzka||residential|0|0 Czy ta warstwa tylko dróg się nie nadaje na raster, ale mi zależy tylko na drogach, ponieważ chcę zrobić na tych drogach parę operacji, które zaczynają się od r. Teraz spróbowałem coś takiego ale czekam na wynik: v.to.rast input=pl_ul_2@PERMANENT output=raster_ul_111 use=attr type=point,line layer=1 column=1 value=1 rows=4096 labelcolumn=nazwa_column Przerwałem, a teraz zrobiłem tak: db.connect driver=dbf {database=$GISDBASE/$LOCATION_NAME/$MAPSET/dbf/} v.to.rast input=pl_ul_2@PERMANENT output=raster_ul_111 use=attr type=point,line layer=1 column=osm_id value=1 rows=4096 labelcolumn=nazwa_column Wczytywanie danych... Wczytywanie obiektów... Zapisuje mapę rastrową ... i czekam czyżbym miał za duży zasięg mapy na całą Polskę , ale jak sprawdzałem to w danych mam tylko ulice mojego miasta ok. 300 pozycji ? ============================================================================================= Uaktualnienie pod Linuksem, bo pod win32 zrezygnowalem: v.to.rast input=pl_ul_2@PERMANENT output=raster_ul_117 use=attr type=point,line layer=1 column=osm_id value=1 rows=4096 wyswietla mi 3 prostokaciki w miejscu gdzie bylo miasto ? moje dane: g.region -pa projection: 3 (Latitude-Longitude) zone: 0 datum: wgs84 ellipsoid: wgs84 north: 54:48:05.724N south: 49:03:07.8138N west: 14:08:05.12484E east: 24:07:42.024E nsres: 0:17:14.89551 ewres: 0:29:58.844958 rows: 20 cols: 20 cells: 400 jakies podpowiedzi RE: Z wektora do rastra - wojsa - 28-06-2011 musisz lepiej określić region. Na razie masz określony region dla całej Polski przy rozdzielczości N-S 17' i E-W 29' czyli jedna komórka rastra ma ok 30x30km. z drugiej strony jak drastycznie zwiększysz rozdzielczość to będzie konwertował te dane tydzień dla takiego obszaru RE: Z wektora do rastra - pp:) - 23-08-2011 Przepraszam, ze odgrzewam temat. Juz teraz wiem Pan wojsa ma racje teraz mam: g.region -pa projection: 3 (Latitude-Longitude) zone: 0 datum: wgs84 ellipsoid: wgs84 north: 54:15N south: 54:08N west: 16:05E east: 16:15E nsres: 0:00:00.42 ewres: 0:00:00.6 rows: 1000 cols: 1000 cells: 1000000 Po zrobieniu komend juz mam mniej wiecej ulice ale nie wszystkie tych glowniejszych jakby niema i sa troche jakby postrzepione. Robilem (rozne kombinacje z rows; 256,512,4096; ): v.to.rast input=pl_ul_2@PERMANENT output=raster_ul_127 use=attr type=line layer=1 column=osm_id value=1 rows=4096 Nie wiem czy dobrze rozumiem (ze za duze sa te kwadraty gdzie probkuje i dlugich ulic wychodzacych poza obszar jednego kwadratu nie uwzglednia) Moze ktos by mi potpowiedzial jak ustawic g.region tzn jaka rozdzielczosc itd. zeby byly wszystkie ulice? |