Nie działa zaawansowana digitalizacja - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Nie działa zaawansowana digitalizacja (/thread-515.html) |
Nie działa zaawansowana digitalizacja - tomalos - 20-07-2011 Czy ktoś wie dlaczego nie mogę swobodnie korzystać z zaawansowanej dygitalizacji w QGIS pod Windows? Trzeba coś doinstalować, coś włączyć? Zwykle pracuję na Ubuntu i tam wszystko działa. Chodzi mi konkretnie o opcję dodaj część, choć inne też są nieaktywne, aktywna jest jedynie opcja łączenia obiektów. Próbowałem na warstwie punktowej i poligonowej z bazy PostGIS i ze SpatiaLite (typy geometrii były poprawne a obiekty były wybrane), z tymi samymi warstwami pod Ubuntu wszystko działa. Ubuntu QGIS Master Windows QGIS 1.6 RE: Nie działa zaawansowana digitalizacja - sebaq - 20-07-2011 Wiesz co... głupio zabrzmi ale ... mi działa (win xp, qgis 1.5-1.7, postgres 8.4). Rozumiem, że włączyłeś warstwy do edycji ? nie używam tego zbyt często ale przyciski stają się aktywne gdy warstwy są do edycji. Oczywiście w zależności od typu warstwy (punkt, linia, poligon) aktywne są odpowiednie opcje (dla poligonów chyba wszystkie). Zobacz czy nie masz pomieszanej geometrii w warstwach które chcesz edytować... Może dlatego głupieje...?? Ja nie pamiętam, żebym coś włączał czy instalował dodatkowego. Pozdrawiam. RE: Nie działa zaawansowana digitalizacja - tomalos - 21-07-2011 Tak, włączyłem tryb edycji Jak typ geometrii nie pozwala na dodawanie części to przyciski są aktywne a błąd wychodzi przy próbie zapisu, przynajmniej na Ubuntu. Poza tym pod Ubuntu na tej samej warstwie (PostGIS, punkty) mogę tworzyć "wielopunkty" bez problemów. RE: Nie działa zaawansowana digitalizacja - tomalos - 10-08-2011 Ponawiam pytanie, tym razem bardziej szczegółowo. Czy działa wam dodawanie części do warstwy punktowej (tworzenie obiektów punktowych składających się z więcej niż jednego punktu - opcja "dodaj część" w edycji zaawansowanej) w systemach z rodziny Windows i QGIS 1.6 i QGIS 1.7? Wygląda na to, że zostało to już poprawione, jednak u mnie nadal nie działa (sprawdziłem z PostGIS i SpatiaLite). Działa na QGIS 1.8 ale potrzeba mi stabilności (na projekcie pracuje grupa ludzi). |