Pobieranie działek -WMS - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Pobieranie działek -WMS (/thread-557.html) |
Pobieranie działek -WMS - jaca84 - 22-09-2011 Witam, jestem początkującym użytkownikiem Quantuma. Czy istnieje jakiś sposób z wykorzystaniem warstwy WMS do wyświetlania działek na terenie Polski np. z Geoportalu w układzie 2173? RE: Pobieranie działek -WMS - tomalos - 22-09-2011 Z tego co wiem to Geoportal wysyła dane tylko w WGS84 (nie wiem czy działa, kiedyś miałem z tym problem, potem nie sprawdzałem) i Polskim 92. Możesz pobrać działki interesującego Ciebie obszaru w formie wektorowej przez WFS w układzie WGS84 i potem przeliczyć do jakiego chcesz. Tu masz opisane co i jak: http://geoinformacja.wordpress.com/2010/10/04/wfs-pobieranie-danych-gml-do-shape-czyli-jak-odwrocic-wspolrzedne-w-qgis/ RE: Pobieranie działek -WMS - jaca84 - 22-09-2011 (22-09-2011, 09:43)tomalos napisał(a): Z tego co wiem to Geoportal wysyła dane tylko w WGS84 (nie wiem czy działa, kiedyś miałem z tym problem, potem nie sprawdzałem) i Polskim 92. Możesz pobrać działki interesującego Ciebie obszaru w formie wektorowej przez WFS w układzie WGS84 i potem przeliczyć do jakiego chcesz. Tu masz opisane co i jak: W WGS 84 nie wyświetlają mi się działki. Można jeszcze wyświetlić w 2180 i 3785 - to już działa. |