Proj4 - skróty jednostek - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Proj4 - skróty jednostek (/thread-651.html) |
Proj4 - skróty jednostek - K2000 - 30-01-2012 Jaki jest skrót dla "degree" w Proj4? W parametrach mogę zastosować m.in. +units=m, +units=km, +units=ft. Co wpisać dla stopni? RE: Proj4 - skróty jednostek - urszulilinka - 08-07-2014 Mam również pytanie w temacie: Jak w Qgis zmienic definicje układu współrzędnych z pliku prj w formacie WKT na format PROJ.4. Mam zdefiniowany lokalny układ współrzędnych w pliku prj, ale nie potrafię go przekonwertowac na PROJ.4 PROJCS["Uklad_Lodz09",GEOGCS["GCS_Pulkovo_1942",DATUM["D_Pulkovo_1942",SPHEROID["Krasovsky_1940",6378245.0,298.3]],PRIMEM["Greenwich",0.0],UNIT["Degree",0.0174532925199433]],PROJECTION["Local"],PARAMETER["False_Easting",50000.0],PARAMETER["False_Northing",50000.0],PARAMETER["Scale_Factor",1.00002775],PARAMETER["Azimuth",0.002375],PARAMETER["Longitude_Of_Center",19.46384034],PARAMETER["Latitude_Of_Center",51.765945935],UNIT["Meter",1.0]] RE: Proj4 - skróty jednostek - urszulilinka - 08-07-2014 Jak zmienic w Qgis format układu współrzędnych z WKT na PROJ4? Mam plik prj z lokalnym ukladem wspolrzednych i chce go dodac do qgisa PROJCS["Uklad_Lodz09",GEOGCS["GCS_Pulkovo_1942",DATUM["D_Pulkovo_1942",SPHEROID["Krasovsky_1940",6378245.0,298.3]],PRIMEM["Greenwich",0.0],UNIT["Degree",0.0174532925199433]],PROJECTION["Local"],PARAMETER["False_Easting",50000.0],PARAMETER["False_Northing",50000.0],PARAMETER["Scale_Factor",1.00002775],PARAMETER["Azimuth",0.002375],PARAMETER["Longitude_Of_Center",19.46384034],PARAMETER["Latitude_Of_Center",51.765945935],UNIT["Meter",1.0]] ["Longitude_Of_Center",19.4619297],PARAMETER["Latitude_Of_Center",51.76556056],UNIT["Meter",1.0]] (08-07-2014, 20:16)urszulilinka napisał(a): Jak zmienic w Qgis format układu współrzędnych z WKT na PROJ4? |