kłopot z wyświetlaniem z NVIZ w ukł wgs84 - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: GRASS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-9.html) +--- Wątek: kłopot z wyświetlaniem z NVIZ w ukł wgs84 (/thread-679.html) |
kłopot z wyświetlaniem z NVIZ w ukł wgs84 - wojsa - 01-03-2012 do lokacji w ukł wgs84 zaimportowałem SRTM wyświetla się w NVIZ dość dziwnie (załącznik). parametr z-exag przyjmuje wartość 0.0001.Po przetransformowaniu do ukł. 1992 wyświetla się prawidłowo i parametr z-exag przyjmuje wartosć 1 tak jak powinien.(jesli potem przetransformuje znów do wgs to znów wyświetla się nieprawidłowo) Czym jest to spowodowane? czy możliwie jest prawidłowe wyświetlanie w Nviz w wgs84 a jeśli tak to co trzeba zrobić? RE: kłopot z wyświetlaniem z NVIZ w ukł wgs84 - msieczka - 01-03-2012 > parametr z-exag przyjmuje wartość 0.0001 Cusik widzi mi się, że tak ma być. Chyba kwestia nie-metrycznego układu współrzędnych. Bo w sumie w jakich jednostkach jest wysokość w układzie latlon? Najlepiej dopytaj na http://lists.osgeo.org/mailman/listinfo/grass-user i daj znać co powiedzieli . |