Zamiana współrzędnych 64-->92 - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: GRASS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-9.html) +--- Wątek: Zamiana współrzędnych 64-->92 (/thread-700.html) |
Zamiana współrzędnych 64-->92 - Karolina1988 - 23-04-2012 Witam, próbuję zamienić plik ze współrzędnymi w układzie 1965 strefa 4 na 1992: cs2cs +init=epsg:2174 +init=epsg:2180 <plik.txt >plikwyj.txt Po otworzeniu wyskakuje taki ciąg: * * 0.00 * * 0.00 * * 0.00 Próbowałam więc samą komendę: cs2cs +init=epsg:2174 +init=epsg:2180 (enter) 3796611 550566 (dane) 428646.93 301052.36 36.74 (wynik i nie wiem co oznacza wartość zaznaczona na czerwono) coś się nie zgadza - wyniki są jakby "przesuniete". Pracuję pod windowsem, GRASS 6.4.2, czy istotny jest format zapisu pliku scv czy txt (gdzie i jak je najlepiej wykonac aby GRASS opowiednio odczytywał?) Nie potrafię sobie poradzić z tym błędnym przeliczaniem. Za każdą okazaną pomoc - bardzo dziękuje. Pozdrawiam |