Quantum GIS 1.8 podwójne węzły. - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Quantum GIS 1.8 podwójne węzły. (/thread-770.html) |
Quantum GIS 1.8 podwójne węzły. - kamilwydra - 17-08-2012 Witam. Posiadam poligonową warstwę budynków, do której w trakcie rysowania bardzo często zdarza się, że trafiają podwójne węzły w tym samym miejscu. Czy zna ktoś rozwiązanie powyższego problemu ? Podwójne węzły baza danych nie traktuje jako błąd (funkcja isvalid), aczkolwiek Quantum GIS 1.8 w Wektor -> Narzędzia geometrii -> Sprawdź poprawność geometrii traktuje to jako błąd. Pozdrawiam kamilwydra RE: Quantum GIS 1.8 podwójne węzły. - Odoakr - 20-08-2012 Rozumiem, że chcesz wywalić duble z poligonów? Dobrym rozwiązaniem będzie POSTGIS i użycie schematu przedstawionego na liście: http://www.mail-archive.com/postgis-users@postgis.refractions.net/msg01625.html |